Ana Sayfa » TURİZM » 4 Bakanlı '4 Mevsim Uludağ Çalıştayı'

4 Bakanlı '4 Mevsim Uludağ Çalıştayı'

Uludağ'ın geleceğini şekillendirmek amacıyla 4-5 Mart günlerinde bir çalıştay düzenlenecek. '4 Mevsim Uludağ Çalıştayı'nda turizm aktivitelerinin çeşitlendirilmesi, markalaşma stratejileri ve sorunların çözümü ele alınacak.

 
 
4 Bakanlı '4 Mevsim Uludağ Çalıştayı'

Çalıştaya, Orman ve Su İşleri Bakanı Prof.Dr. Veysel Eroğlu ev sahipliğinde, Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ve Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki'nin de katılması bekleniyor.
 

Uludağ'ın yılın 365 günü faal olması ve halka açılmasını hedefleyen "4 Mevsim Uludağ Çalıştayı" planlama toplantısı Valilikte gerçekleştirildi. Vali İzzettin Küçük başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya, Milli Parklar Genel Müdürü Nurettin Taş, BTSO Başkanı İbrahim Burkay, Vali Yardımcısı Abidin Ünsal ve kurum müdürleri katıldı.
 

ÖNEMLİ BİR ÇALIŞMA OLACAK
 

Çalıştayın Bursa'nın ve Uludağ'ın geleceğine önemli ölçüde katkı sağlayacağını belirten Vali İzzettin Küçük; "Çalıştayda Uludağ bütün yönleriyle masaya yatırılacak. Uludağ'da parklanma, pist alanları ve benzer konularla ilgili BEBKA ile birlikte bir çalışma yaptık. Önemli mesafeler alındı ama kat edilmesi gereken daha önemli mesafelerin olduğu düşüncesindeyiz. Uludağ'ın gerçek marka değerine ulaşabilmesi için çalıştayları oldukça önemli buluyoruz" diye konuştu.
 

BTSO Başkanı İbrahim Burkay ise; çalıştayda Uludağ’ın turizm aktivitelerinin çeşitlendirilmesi, markalaşma stratejileri, alt yapı faaliyetlerinin güçlendirilmesi gibi konuların ele alınacağını belirterek, “Bu oyunun bir parçası olan tüm kesimlerin fikirlerini paylaşacağı çalıştay, Zirve’nin yol haritasını belirleyecek” dedi.

Uludağ Çalıştayı, Devlet Planlama Teşkilatı Uzmanı Volkan Erkan moderatörlüğünde, tüm kurumların ve özel sektörün temsil edileceği ayrı masalarda ve raportörler eşliğinde gerçekleştirilecek. 2 günlük çalışma sonunda, bir sonuç raporu hazırlanacak. Uludağ'da Turizm aktivitelerinin çeşitlendirilmesi, Uludağ Milli Parkının markalaşma stratejileri, tanıtım eğitim ve bilinçlendirme, konaklama ve işletmelerin imkanlarının güçlendirilmesi gibi konuların da ele alınacağı Çalıştaya Orman ve Su İşleri Bakanı Prof.Dr. Veysel Eroğlu ev sahipliğinde, Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ve Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki'nin de katılması bekleniyor.

 
12 Şubat 2017 Pazar 13:30
 
 
(0 Yorum Yapıldı)Yorumlar
<p>Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.</p>
 
Bu Kategorideki Diğer Haberler
 
Röportajlar
Geri İleri
 
Yazarlar
Yazarlar RSS Beslemesi
 
 
Anket
Bursa'nın marka değeri sizce hangisi?
Uludağ
Yeşil Türbe
Ulu Cami
Muradiye Külliyesi
Cumalıkızık
Kaplıcalar
Emir Sultan
Karagöz ile Hacivat
Kapalıçarşı ve Hanlar
Bursaspor
 
 
 
 
 
Arşiv
 
 
Kurumsal

İçerik

Haberler

Yerel Yönetim

Teknoloji

Yukarı Çık