Ana Sayfa » EKONOMİ » Dört dağ ilçesi doğalgaza kavuşuyor

Dört dağ ilçesi doğalgaza kavuşuyor

Türkiye’nin en büyük doğalgaz dağıtım şirketlerinden Bursagaz’ın 4 ilçe için Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’na (EPDK) yaptığı yatırım bütçesi başvurusu olumlu sonuçlandı. 

 
 
Dört dağ ilçesi doğalgaza kavuşuyor

Türkiye’nin en büyük üçüncü doğalgaz dağıtım şirketi olan Bursagaz, Keles, Orhaneli, Büyükorhan ve Harmancık’ı doğal gazla buluşturmaya hazırlanıyor. EPDK’ya yaptıkları yatırım bütçesi başvurusunun olumlu sonuçlandığını açıklayan şirket, eylül ayında başlamayı hedeflediği çalışmalarını, 2020 yılının sonuna kadar tamamlamış olacak. 

 

Bursagaz Genel Müdürü Dr. Markus Rapp, dört ilçedeki çalışmalara bu yılın eylül ayında başlamayı hedeflediklerini belirtti. Şehrin her noktasına doğalgazı ulaştırmak için çalıştıklarını belirten ve 4 ilçe için ön güzergâh fizibilite çalışmalarını tamamladıklarını duyuran Rapp, “EPDK tarafından onaylanan yaklaşık 95 milyon TL’lik yatırım planıyla Keles’e 2019, diğer üç ilçeye ise 2020 yılının sonuna kadar doğalgaz götürmeyi hedefliyoruz. Proje kapsamında, Orhaneli ilçe merkezine 37, Keles ilçe merkezine 27, Büyükorhan ilçe merkezine 25 ve Harmancık ilçe merkezine 26 kilometre polietilen ve çelik dağıtım hattı döşeyeceğiz. Dört ilçeyle birlikte Bursa’nın tamamını doğal gaza kavuşturma hedefimize bir adım daha yaklaşmış olacağız.” 

5 binin üzerinde konuta doğalgaz gidecek 

Bursa’da 2017 yılı itibarıyla 6.229 kilometre şebeke uzunluğuna ulaştıklarını belirten EWE Turkey Holding COO’su Hasan Yasir Bora ise, “Söz konusu dört ilçeye, BOTAŞ ulusal iletim hattının İnegöl kesiminden çıkış alarak, yaklaşık 110 kilometre yeni boru hattı yatırımı ile doğalgazı ulaştırmayı hedefliyoruz. Bununla birlikte ilçe merkezlerindeki imarlı mahallelerin tamamında doğalgaz altyapı yatırımları gerçekleştireceğiz. Dört ilçede 5 bini aşkın konutta ikamet eden yaklaşık 20 bin kişiye doğalgaz ulaştıracağımızı öngörüyoruz” diye konuştu. 
Bursa’nın tamamına en güvenilir, temiz ve konforlu yakıtı ulaştırmayı kendilerine görev edindiklerini söyleyen EWE Turkey Holding CEO’su Dr. Frank Quante, “Uluslararası standartlarda sunduğumuz hizmetlerle müşteri memnuniyetimizi yüzde 90’ın üstüne çıkarmayı başardık. 10 yılı aşkın EWE tecrübesi ve grup şirketlerimizle el ele vererek oluşturduğumuz sinerji ile müşterilerimize ve Bursa’ya en iyi şekilde hizmet etmekteyiz.” dedi. 

950 binin üzerinde abonesi bulunan Bursagaz, dört ilçesiyle birlikte Bursa genelinde hizmet verdiği ilçe sayısını 11’e çıkaracak. 

 


İlgili Haberler
left
right
 
26 Temmuz 2018 Perşembe 13:21
 
 
(0 Yorum Yapıldı)Yorumlar
<p>Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.</p>
 
Bu Kategorideki Diğer Haberler
 
Röportajlar
Geri İleri
 
Yazarlar
Yazarlar RSS Beslemesi
 
 
Anket
Bursa'nın marka değeri sizce hangisi?
Uludağ
Yeşil Türbe
Ulu Cami
Muradiye Külliyesi
Cumalıkızık
Kaplıcalar
Emir Sultan
Karagöz ile Hacivat
Kapalıçarşı ve Hanlar
Bursaspor
 
 
 
 
 
Arşiv
 
 
Kurumsal

İçerik

Haberler

Yerel Yönetim

Teknoloji

Yukarı Çık