Nilüfer'de 'kostümlü' Cumhuriyet Bayramı

Nilüfer Belediyesi'nin her yıl 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nda düzenlediği yürüyüşün bu yıl çok farklı bir içerikle gerçekleşeceğini açıklayan Başkan Mustafa Bozbey, 3 bin kişinin dönem kostümleriyle 10'uncu yıl ruhunu canlandıracağını söyledi ve herkesi Cumhuriyetimizin 93. yaşını birlikte kutlamaya davet etti.

Nilüfer'de 'kostümlü' Cumhuriyet Bayramı

2006 yılından bu yana Cumhuriyet coşkusunu on binlerin katılımıyla kutlayan Nilüfer Belediyesi, 93'üncü yılda bambaşka bir etkinliğe imza atmaya hazırlanıyor. "Cumhuriyetimiz değerlidir" sloganıyla düzenlenecek yürüyüşe ilişkin basın toplantısı düzenleyen Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, bu yıl Cumhuriyetin 10'uncu yılında yapılan kutlamaların günümüze taşınacağını açıkladı. Bozbey, bu yıl düzenlenecek Cumhuriyet Bayramı kutlamalarının içeriği ile ilgili bilgi verdi.

3 BİN KİŞİ DÖNEM KOSTÜMLERİYLE YÜRÜYECEK

Yürüyüşün 29 Ekim Cumartesi günü saat 19.00'da FSM Bulvarı Acıbadem Kavşağı'ndan başlayacağını açıklayan Başkan Bozbey. "Yürüyüşte, 1933 yılında yapılan Cumhuriyetin 10'uncu yılı kutlama programı canlandırılacak. Bu çerçevede, yürüyüşte 3 bin kişi, 10'uncu yıl kutlamalarının yapıldığı döneme ait kostümlerle yer alacak. Nilüfer'de farklı bir ruhla gerçekleşecek Cumhuriyet Bayramı kutlamalarının belgeseli de yürüyüş sırasında ünlü bir yönetmen tarafından çekilecek. "Cumhuriyetimiz değerlidir" sloganıyla düzenlenecek yürüyüşün yapılacağı FSM Bulvarı'nda döneme ait mimari sokak süslemeleri yapılarak, katılımcılara 10'uncu yıl ruhu yaşatılacak. Her yıl olduğu gibi bu yıl da yine on binlerin katılarak Cumhuriyete sahip çıkacağı yürüyüş, FSM Bulvarı'ndaki Hastane Alanı'nda sona erecek" dedi.

Alanda kurulan özel sahnede de Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün görüntüsünün hologram teknolojisi kullanılarak yansıtılacağını ve aynı anda Atatürk'ün, 10. yıl konuşması ile alanda toplanan halka sesleneceğini açıklayan Bozbey, Hastane Alanı'ndaki sahnede orkestra eşliğinde 10. Yıl Marşı'nın da hep birlikte söyleneceğini kaydetti.

BOZBEY: CUMHURİYET COŞKUSUNU HEP BERABER YAŞAYALIM

Başkan Mustafa Bozbey, Nilüfer Belediyesi'nin düzenleyeceği 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamalarının çok özel bir sergiye de ev sahipliği yapacağını duyurdu. Bozbey, "Cumhuriyet yürüyüşünün ardından, yurttaşlarımızla birlikte, Hastane Alanı'ndaki dev çadırda düzenlenecek "Cumhuriyet'in Değerleri" konulu interaktif serginin açılışını gerçekleştireceğiz. Sesimizi duyan herkesi 29 Ekim'de, Cumhuriyetimizin 93. yaşını hep birlikte, coşkuyla kutlamaya davet ediyorum. Nilüfer'den çağlayacak bu coşkunun tüm ülkeye yayılması dileğimizdir" diye kaydetti.

 24 Ekim 2016 Pazartesi 22:39

http://www.yesilbursadergisi.com/haber/niluferde-kostumlu-cumhuriyet-bayrami--701.html