Mudanya Yıldıztepe Projesi'nin temeli atıldı

Mudanya Belediyesi ile Uludağ Üniversitesi Mimarlık Fakültesi işbirliğiyle hazırlanan Yıldıztepe Sosyal Yaşam Merkezi Projesi'nin temeli atıldı. Başkan Hayri Türkyılmaz, projenin Mudanya'ya değer katacağını söyledi.

Mudanya Yıldıztepe Projesi'nin temeli atıldı

Törene Mudanya Kaymakamı Faik Oktay Sözer, Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, CHP İl Başkanı Şadi Özdemir, Mudanya CHP İlçe Başkanı Ergül Batman, Başkan Yardımcıları, meclis üyeleri, partililer ve vatandaşlar katıldı. Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, “Yıllardan beri Mudanyalıların hayali olan Yıldıztepe projesinin temelini atıyoruz. Bu proje öylesine önemli ki, Mudanya'ya değer katacak. Sadece Mudanya'da yaşayan hemşehrilerimizin değil, Bursa ve diğer illerden gelenlerin burada zamanlarını geçireceği çok özel bir mekan olacak. Uludağ Üniversitesi Mimarlık Fakültesi'nin değerli hocalarıyla birlikte değerlendirdik ve gördüğünüz görseller en geç 1-1,5 yıl içerisinde projemiz ile hayata geçirilecek. Burada kültür merkezi, çocuk oyun alanları, uçurtma alanları, kafeterya ve restoranlar, alışveriş mağazaları, seyir terasları, amfi tiyatro, sinema, gezi-yürüyüş yolları, minibüs ve taksi durağı var” dedi.

HEDEF İKİ YILDA BÜTÜNÜYLE TAMAMLAMAK

Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, bölgeye yapılacak kültür merkezinin adının Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi olacağını söyledi. Türkyılmaz, “Burada ihale ve satın alınacak birçok işi belediyemizin araç-gereçleri ve belediye çalışanları ile birlikte gece gündüz çalışarak gerçekleştireceğiz. Projemizin 1 yıl içerisinde büyük kısmı kullanılacaktır. En fazla 2 yıl içerisinde Yıldıztepe projesinin tamamı hizmet verir hale gelecektir” diye konuştu.7 Ocak 2017 Cumartesi 17:07

http://www.yesilbursadergisi.com/haber/mudanya-yildiztepe-projesinin-temeli-atildi-734.html