Uludağ'da kar bereketi

Türkiye’nin en önemli kış turizmi merkezlerinden Uludağ’da son yılların en karlı sezonu yaşanırken, hafta sonu tatilcilerle doldu. Hava sıcaklığının sıfırın altında 17 derece ölçüldüğü Uludağ’da kar kalınlığı 2 metre 60 santime ulaştı.

Uludağ'da kar bereketi

Tatilcilerin ‘Beyaz Cennet’ olarak adlandırdığı Uludağ, sömestir öncesi hafta sonu tatilcilerin akınına uğradı. Kar kalınlığının 2 metre 60 santim olarak ölçüldüğü Uludağ’da, pistlerin kayak yapmak için elverişli hale gelmesi tatilcileri sevindirdi.

Jandarma zincir takmayan araçların geçişine izin vermezken, buzlanma nedeniyle kayan veya kara saplanan araçlar ise çekiciler ve jandarma ekipleri tarafından kurtarılıyor.

Uludağ-Bursa karayolunun kapanmaması için de Karayolları 14'üncü Bölge Müdürlüğü'ne bağlı ekipler 24 saat aralıksız olarak çalışıyor.


Hava sıcaklığının sıfırın altında 17 dereceye düştüğü Uludağ'daki kar yağışının yarın da devam etmesi bekleniyor. Uludağ'da 6 bin 500 yatak kapasiteli 30'a yakın otel ve misafirhane ile kafeterya bulunuyor. 9 Ocak 2017 Pazartesi 12:28

http://www.yesilbursadergisi.com/haber/uludagda-kar-bereketi-735.html