Engelliler 'Bizim Bahçe'de huzur buluyorlar

Engelli bireylerin, aileleri ve yaşıtları ile birlikte evlerinden uzak bir ortamda tatil yapmaları için 2016 yılının Aralık ayında açılan “Bizim Bahçe Engelsiz Sosyal Yaşam Merkezi” konuklarını ağırlamaya devam ediyor.

Engelliler 'Bizim Bahçe'de huzur buluyorlar

Alaaddinbey Mahallesi'ndeki “Bizim Bahçe”de konforlu tatil imkânı bulan engelli birey ve yakınları, uygulamadan son derece memnun. Şehrin stresinden ve gürültüsünden uzak, doğal ortamda daha rahat nefes alma imkânı bulan engelli bireyler ve yakınları, keyifli anlar geçiriyor. 5'er kişilik evlerin bulunduğu Bizim Bahçe'de spor, oyun ve yürüyüş alanları da mevcut.

Nilüfer dışından da isteyen engelli bireylerin aileleri ile birlikte kalabildiği ve yıl boyunca doluluk oranının tam olduğu Bizim Bahçe, her yaştan engelli bireye hitap edecek sosyal donatı alanlarını da bünyesinde barındırıyor.

Açıldığı günden bu yana 150'yi aşkın aileyi ağırlayan Bizim Bahçe'ye Nilüfer'in yanı sıra Bursa'nın diğer ilçelerinde oturanlardan da yoğun talep var.  

Projenin Türkiye'ye örnek olması gerektiğini ifade eden aileler, Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey'e böyle önemli bir projeyi hayata geçirdiği için teşekkür etti. 
 27 Haziran 2018 Çarşamba 16:56

http://www.yesilbursadergisi.com/haber/engelliler-bizim-bahcede-huzur-buluyorlar-933.html