Uludağ'ın köşklerine yoğun ilgi

Türkiye'nin önemli kayak ve kış turizm merkezlerinden Uludağ'daki Sarıalan mevkisinde Tarım ve Orman Bakanlığınca inşa ettirilen 46 orman köşkü, yaz aylarında da yerli ve yabancı turistlerden yoğun ilgi görüyor. 

Uludağ'ın köşklerine yoğun ilgi

Bursa kent merkezine 30 kilometre uzaklıktaki Sarıalan mevkisi, yaz aylarında sıcaktan bunalan yerli ve yabancı binlerce kişiyi ağırlıyor.

Etrafı çam ağaçlarıyla örtülü, bol oksijenli havaya sahip bölgedeki orman köşkleri, kışın olduğu gibi yaz aylarında da büyük rağbet görüyor.

Orman köşklerinin işletmesini devralan şirketin rezervasyon sorumlusu Meltem Öz, yaklaşık 3 yıldır hizmet veren orman köşklerinin 197 yatak kapasitesine sahip olduğunu belirtti.

Öz, yaklaşık 200 dönüm alan üzerine kurulu 8'i altı, geri kalanı 4'er kişilik 46 orman köşkünün 12 ay hizmet verdiğini vurgulayarak, "Bölge, yaz aylarında sağlık turizmi açısından da önem taşıyor. Kadınlarda 17, erkeklerde 21 gün üzeri konaklama yapıldığında kan yenilenmesi söz konusu oluyor. Bundan dolayı Uludağ'a yoğun ilgi var." diye konuştu.

 17 Temmuz 2018 Salı 22:36

http://www.yesilbursadergisi.com/haber/uludagin-kosklerine-yogun-ilgi-941.html